Rektörlerin 68’inin uluslararası yayın sayısı: 0!

Habertürk’te yayınlanan ve Fatih Altaylı’nın sunduğu ‘Teke Tek’ programında Türkiye’deki eğitim sisteminin durumu ele alında.


Program katılımcılarından Akdeniz Üniveretesi Öğretim Üyesi Prof. Engin Karadağ’ın açıkladığı uluslararası raporlar gündem oldu. Söz konusu raporlara göre 2015 yılında ilk 200’de 4 üniversite vardı. Bugün hiç yok!

Ancak Karadağ’ın açıkladığı bir başka veri üniversitelerin bugünkü durumunu göstermesi açısından ibretlikti. Buna göre mevcut rektörlerden 68’ninin hiç bir uluslararası yayını yoktu. Yine söz konusu rektörlerden 71’ine uluslararası hiç bir yayında ‘atıf’ yapılmamıştı.


BEN GEZİ’DE ÖĞRENCİLERİ DESTEKLEDİM O YÜZDEN REKTÖR OLAMIYOR!

Engin Karadağ’ın rakamları açıklamasının ardından bir başka konuk Prof. Dr. Erhan Erkut söze girdi. MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı olan Erkut, “Benim 60 yayınım, 2 binden fazla atfım var. Ancak ben rektör olamıyorum. Neden? Çünkü Gezi’de öğrencileri destekledim. İlginç değil mi!” ifadelerini kullandı.

KABAHATİNİZ BÜYÜK, BİLSEM ÇAĞIRMAZDIM!

Erkut’un sözleri üzerine Fatih Altaylı, gülerek, “Hocam sizin de kabahatiniz büyük. Burada olduğunuza dua edin! Bilsem çağırmazdım!” diye konuştu.

   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ