İstanbul Üniversitesi’nde yemek protestosuna coplu müdahale!

İstanbul Üniversitesi (İÜ) öğrencileri, yemekhanelerden kahvaltıların kaldırılmasına ve indirimli öğün sayısının 3’ten bire düşürülmesine karşı eylem düzenledi.


Üniversitenin yemek kararına karşı “Müşteri değil, öğrenciyiz” diyen öğrenciler, yemekhaneyi boykot ederek alınan kararın iptal edilmesi için Rektörlüğe dilekçelerini vermek istedi. Ancak polisin copuyla karşılaştı.

Merkez Kampüs dışından gelen öğrencilerin Rektörlüğün olduğu kampüse girilmesi engellenirken, Merkez Kampüs’te toplanan öğrencilerin ise dışarıda bekleyen arkadaşlarıyla buluşması polis tarafından engellendi. Okul içinde toplanan öğrencileri dışarı çıkarmayan polis, diğer fakültelerden gelerek dilekçe vermek isteyen öğrencileri ise okulun içine sokmayarak öğrencilere coplarla müdahale etti.
İNDİRİMLİ ÖĞÜN SAYISI 3’TEN 1’E DÜŞÜRÜLDÜ


İstanbul Üniversitesi’ne bağlı yemekhanelerin tamamında 2 Ocak 2020’den itibaren öğrencilere verilen kahvaltılar kaldırılacak ve öğrencilerin indirimli yiyebileceği öğün sayısı bire düşürülecek. Bu kararla öğle yemeğini öğrenci ücretiyle yiyen üniversiteliler, akşam yemeği için tam ücret ödemek zorunda bırakılacak.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ