Eğitimde öncelik TÜGVA!

MEB'le Bilal Erdoğan'ın yöneticisi olduğu TÜGVA arasında imzalanan “Değerler Eğitimi ve Sosyal Kültürel Etkinlikler” protokolü eğitim bürokratlarının derdi oldu. Okulların yedek anahtarını vakfa veren protokolün titizlikle uygulanması istendi.
COVID-19 nedeniyle öğrenci ve öğretmen sağlığı eğitimde öncelik haline gelirken Milli Eğitim Bakanlığı, TÜGVA ile imzaladığı protokolün derdine düştü. MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, TÜGVA ile imzalanan, “Değerler Eğitimi” protokolü kapsamındaki çalışmaların hassasiyetle gerçekleştirilmesini istedi.

25 Ağustos’ta Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz imzası ile il milli eğitim müdürlüklerine gönderilen yazıda, “Protokol kapsamındaki çalışmaların hassasiyetle gerçekleştirilmesinin sağlanması hususlarında gereğini rica ederim” denildi.

OKULLARA GİRİŞ İZNİ VERİLDİ


Birgün'ün haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığı, Danıştay’ın, “Kamusal eğitim devletin görevidir, devredilemez” kararına rağmen Bilal Erdoğan’ın yöneticisi olduğu TÜGVA ile “Değerler Eğitimi ve Sosyal Kültürel Etkinlikler” protokolü imzaladı. Türkiye genelindeki tüm resmi ve özel liseleri kapsayan protokol ile TÜGVA’nın öğrencilere yönelik kulüp çalışmaları, kültürel faaliyetler, akademik faaliyetler ve proje çalışmaları yürütülmesine olanak sağlandı. Protokole, TÜGVA’nın okullarda etkinlik düzenlemesine izin veren bir madde de yerleştirildi. Vakfın ortaokullarda, “Medeniyet ve Değerler Kulübü” adı altında çalışma yürütebileceği bildirildi.

MEB ile TÜGVA arasında protokolün imzalanmasından üç ay sonra Türkiye’de yüz yüze eğitim, COVID-19 salgını nedeniyle kesintiye uğradı. Eğitimde öncelikleri değiştiren salgın, dernek ve vakıflarla işbirliği konusunda MEB’in hızını kesmedi. Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, TÜGVA ile imzalanan protokolü hatırlatan bir yazıyı il milli eğitim müdürlüklerine gönderdi. Yazıda, TÜGVA ile imzalanan protokol kapsamında öğrencilere insani, ahlaki, milli ve manevi değerler kazandırılmasının amaçlandığı belirtilerek, “Faaliyetlerle ilgili tüm usul ve esasların temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarına duyurulması, ilgili planlamalar yapılarak çalışmaların hassasiyetle gerçekleştirilmesinin sağlanması hususlarında gereğini rica ederim” ifadesi kullanıldı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ