Boğaziçili öğrenci: 8 kişi tarafından tekmelenerek okulumdan çıkarıldım

Boğaziçili bir öğrenci sosyal medya üzerinden yapılan bir paylaşımda üniversite güvenliği tarafından uğradığı şiddeti anlattı.

Videoda "Güvenlik işkenceyle, darpla, kafamızı tekmeleyerek, kimsenin kimseye davranmayacağı şekilde bizi kampüsten çıkardı. Ben 8 kişi tarafından tekmelenerek okulumdan çıkarıldım" diyen öğrenci, arkadaşları ile birlikte işkenceye maruz kaldığını ve pandemi yasaklarının kaldırılmasına rağmen 'sağlık ve güvenlik' gerekçe gösterilerek Boğaziçili öğrenci ve akademisyenlerin eylem yapmasının engellenmeye çalışıldığını ifade etti.
   
Boğaziçili akademisyen Şemsa Özar ise, öğrencinin anlattığı güvenlik görevlilerinin müdahalesini eleştirerek, "Bir Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi bugün olanları aktarıyor. Üniversitenin tarihinde hiç bir dönem öğrenciyi bu şekilde darp eden güvenlik olmadı. Kayyım rektörün emri ile hareket eden öğrenci düşmanı güvenlik istemiyoruz" dedi. 


Boğaziçili öğrencinin anlattıkları sosyal medyada tepkilere neden oldu. Birçok kullanıcı, Melih Bulu'yu Twitter'da etiketleyerek "Emrinizdeki özel güvenlik, üniversite öğrencilerinin kafasını tekmeliyor. Siz mi talimat verdiniz?" diye sordu. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ