Boğaziçi Üniversitesi'nin kayyum rektörü Melih Bulu yardımcısını buldu

Melih Bulu, 2 Ocak'ta Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanmasından bir ay sonra yardımcısını buldu. Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu rektör yardımcısı olurken Dr. Oğuzhan Aygören de rektör danışmanı görevini kabul etti.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan AK Partili Melih Bulu, göreve getirilmesinden bir ay sonra yardımcısını buldu.

Gazete Duvar'dan Neşe İdil'in haberine göre, Boğaziçi Endüstri Mühendisliği'nden Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu rektör yardımcılığı görevine getirildi.


Uluslararası Ticaret bölümünden Dr. Öğretim Üyesi Oğuzhan Aygören rektör danışmanı olurken, İşletme bölümünden Doç. Dr. Ali Coşkun ise Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü'ne atandı.

Melih Bulu'nun danışmanı olarak görev yapacak Dr. Oğuzhan Aygören'in Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi kurucularından olduğu öğrenildi.  

Bulu daha önce kendisine yardımcı bulamadığı yönünde haberlerle gündeme gelmişti.

Üniversiteden tepki olarak istifa edenlerin yanı sıra akademisyenler de her gün rektörlük binasına arkalarını dönerek eylemlerini sürdürüyor.  
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ