Bakan: Doğa Koleji öğrencilerinin devlet okullarına nakil süreci hazır

Bakan Selçuk Doğa Koleji için "kamu kaynaklarıyla kurtarılma" gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyleyerek, öğrencilerin devlet okullarına yerleştirilme planının hazır olduğunu söyledi.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Doğa Koleji için “kamu kaynaklarıyla kurtarılma” gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyleyerek, öğrencilerin devlet okullarına yerleştirilme planının hazır olduğunu söyledi.


Selçuk’un açıklamalarından ilgili bölümü şu şekilde:

“Öğrencilerin devlet okullarına yerleştirilme sürecine hazırız. Okulun satış sürecinin bir an önce bitmesini umuyoruz. Amacımız çocukların eğitimlerinin aksamamasıdır. Çocukların eyleme katılıp buna dahil edilmesi yanlış. Bu konuda her türlü tedbiri aldık. Çok keskin tedbirler almak kolaydır ancak bunun yaratacağı maliyetleri de düşünmek zorundayız. Ekonomik büyüklük satış ve devir sürecini uzatıyor. Kamu kaynaklarıyla özel kurum kurtarma planımız yok. Satışla ilgili çok kısa sürede olumlu bir takım sonuçların gelmesini bekliyoruz. Bunu takip ediyoruz.”

Selçuk, “Doğa Koleji’ni İTÜ Vakfı mı alacak? sorusuna, “Bu bilgiyi nereden aldıysanız oradan teyit ettirin” ifadesini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ