Türk Büyükelçiliği, Reyhan İnandı’nın eşinin akıbetini soran mektubunu almıyor

Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te 31 Mayıs 2021 tarihinde kaçırılan ve hâlâ kendisinden haber alınamayan eğitimci Orhan İnandı için Türkiye Büyükelçiliği’ne mektup yazan eşi Reyhan İnandı, mektubun teslim alınmadığını açıkladı.
Reyhan İnandı,  31 Mayıs’ta kaçırılan ve şu ana kadar kendisinden haber alınamayan eşi Sapat Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Orhan İnandı’nın bulunması için büyükelçiden yardım isteyen bir mektup yazdı. Ancak mektubu büyükelçiye ulaştıramadı.‘MEKTUBU ELDEN TESLİM ETMEK İSTEDİK AMA…’ 


İnandı ailesinin avukatı Taalaygül Toktakunova Azattık Radyosuna verdiği demeçte, “Büyükeçiliye hitaben e-posta ile gönderdik. Cevap alamadık. Bunun üzerine mektubu elden teslim etmek için büyükelçiliğe gittiğimizde koruma görevlisi mektubu okudu ve büyükelçinin iznini almamız gerektiğini söyledi. Kendisinden nasıl izin alacağımızı sorduğumuzda ise bilmedikleri söyleyip gittiler” açıklamasında bulundu.

TÜRK BÜYÜKELÇİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA YOK  

Türkiye büyükelçiliği bu konu ilgili şu ana kadar herhangi bir açıklama yapmadı. Bu arada Kırgızların İnandı’nın bulunması için hem Türk Büyükelçiliği hem de hükümet meydanındaki gösterileri de aralıksız sürüyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ