Rusya: Türkiye ile savaş uçağı tedarikini görüşmeye hazırız

Rusya federal askeri-teknik işbirliği servisi FSVTS’nin bir yetkilisi, "yeni uçaklarımız da dahil olmak üzere Rus yapımı askeri ürün çeşitlerimizin tamamının tedariki ihtimalini Türkiye ile ele almaya hazırız” dedi.

Rusya federal askeri-teknik işbirliği servisi FSVTS’nin yetkilileri, Türkiye’ye Rus yapımı savaş uçakları tedariki konusunda görüşmelere devam etmeye hazır olduklarını belirtti.

Sputnik’te yer alan habere göre, Türkiye’ye SU-35 ya da SU-57 jetleri tedariki üstüne yapılan görüşmelerde ilerleme sağlanıp sağlanamadığı sorusu karşısında bir FSVTS yetkilisi, “Defalarca söylediğimiz gibi, yeni uçaklarımız da dahil olmak üzere Rusya yapımı askeri ürün çeşitlerimizin tamamının tedariki ihtimalini Türkiye ile ele almaya hazırız” dedi.


‘TÜRKİYE SU-35 UÇAKLARI İLE İLGİLENDİ’

FSVTS yetkilisi Rusya basınına açıklamalarında, Türkiye tarafının daha önce SU-35 uçakları ile ilgilendiğini de belirtti ve söz konusu uçakların tedarikine ilişkin bir başvuru yapılması halinde görüşmeye hazır olduklarını kaydetti.

Rusyalı yetkili bunun yanında, beşinci nesil SU-57 uçakları için de görüşmelere hazır olduklarını söyledi ancak bu uçakların üretiminde Rusya Savunma Bakanlığı’nın gereksinimlerine öncelik verileceğini sözlerine ekledi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ