Netanyahu bir kez daha hakim karşısında

Görevdeyken yargılanan ilk başbakan olan İsrail başbakanı Netanyahu'nun davasının üçüncü duruşması görüldü. Netanyahu'nun yargılanma sürecinin uzun süreceği belirtiliyor.


İsrail'de görevdeyken yargılanan ilk Başbakan olarak tarihe geçen Binyamin Netanyahu bir kez daha hakim karşısındaydı. Netanyahu'nun davasının üçüncü duruşması, işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan İsrail'e ait Kudüs Bölge Mahkemesinde görüldü. Duruşma öncesi İsrail polisi, mahkemenin çevresindeki birçok yolu trafiğe kapatırken, bir grup Netanyahu yandaşı da mahkeme yakınında gösteri düzenledi.

YARGILANMA SÜRECİ UZUN SÜRECEK


İsrail ve uluslararası basının yoğun ilgi gösterdiği duruşmada Netanyahu ve avukatları hazır bulundu. İsrail'de en uzun süre başbakanlık görevini yürüten Netanyahu'nun yargılanma sürecinin uzun süreceği belirtiliyor.

NE OLMUŞTU?

İsrail Başsavcısı Avichai Mandelblit, 21 Kasım 2019'da Netanyahu hakkında üç ayrı yolsuzluk dosyası nedeniyle dava açılmasını talep etmişti. Netanyahu'nun ilk duruşması 24 Mayıs 2020'de, ikinci duruşması da 8 Şubat 2021'de yine Kudüs Bölge Mahkemesinde görülmüştü.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ