Kremlin’den Putin-Biden görüşmesi açıklaması

Kremlin Sözcüsü Peskov, Putin ile Biden arasında 16 Haziran'da yapılacak görüşmenin ardından ortak basın toplantısı yapılmayacağını duyurdu.


Kremlin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ABD Başkanı Joe Biden arasında 16 Haziran’da İsviçre’nin Cenevre kentinde yapılacak ikili görüşme sonrasında ortak basın toplantısı düzenlenmesinin planlanmadığını açıkladı.

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov ABD basınına yaptığı açıklamada, Cenevre’de Putin ile Biden arasında gerçekleşecek görüşme sonrasında ortak basın toplantısı düzenlenmesinin planlanmadığını belirterek, “ABD’li meslektaşlarımızdan böyle bir ihtimal duyduk, fakat bu konu halen kesinleşmedi. Başkan Putin en başından beri her türlü alternatife açık” dedi.


‘BOZULMAYI ÖNLEMENİN TEK YOLU’

Yaptığı açıklamada, Putin ile Biden görüşmesinin nedenlerinden de bahseden Peskov, Putin’in Cenevre’ye sadece Biden ile aynı platformda görünmek için değil, ABD ile Rusya arasındaki ilişkilerin zayıf durumun bir zirveyi gerektirmesi nedeniyle gideceğini kaydetti.

Peskov, “Putin’in Cenevre’ye gitmesinin asıl sebebi, 2 ülke arasındaki ilişkilerin kötü durumudur ve iki ülke arasında bir zirve gerektiren bu ilişkinin kritik bir seviyesidir. Çünkü bu, diyaloğumuzun daha fazla bozulmasını önlemenin tek yolu” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ