Erdoğan: Avrupa kardeşlerimiz için giderek açık hava hapishanesine dönüşüyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslam düşmanlığı virüsü özellikle Avrupa ülkelerinde hızla yayıldığını belirterek, "Geldiğimiz noktada durum, ürkütücü bir hal almış, Avrupa'da yaşayan Müslümanlar için ciddi bir güvenlik tehdidine dönüşmüştür" dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa ülkelerinde 6 milyon Türk olmak üzere 35 milyon Müslamanın yaşadığına işaret ederek, “Avrupa’nın bugün kardeşlerimiz için giderek bir açık hava hapishanesine dönüşüyor.” diye konuştu.

Erdoğna, TRT tarafından düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma yarışmasının final programında konuştu. Erdoğan, “Koronavirüs kadar tehlikeli olan İslam düşmanlığı virüsü özellikle Avrupa ülkelerinde hızla yayılıyor. Geldiğimiz noktada durum, ürkütücü bir hal almış, Avrupa’da yaşayan Müslümanlar için ciddi bir güvenlik tehdidine dönüşmüştür.” dedi.


Erdoğan, Avrupa ülkelerinde yaşayan 6 milyon Türk olmak üzere 35 milyon Müslamanın yaşadığına işaret ederek, “Avrupa’nın bugün kardeşlerimiz için giderek bir açık hava hapishanesine dönüşüyor.” diye konuştu.

EMMANUEL MACRON’A TEPKİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa’da gündemde olan ve İslam karşıtı olarak nitelendirilen yasa tasarısına da tepki gösterdi. Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u uyarırken, tasarı için “Fransız demokrasisine indirilmiş bir giyotin” ifadesini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ