ABD'de 26 milyon dolarlık piyango biletinin sahibi aranıyor

ABD'de 26 milyon dolarlık piyangoyu kazanan biletin sahibi ortaya çıkmadı. Bir kadının bileti pantolonunun cebinde yıkadığı iddiası araştırılıyor.

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde 26 milyon dolarlık piyangonun vurduğu biletin sahibi aranıyor. İsmi açıklanmayan bir kadın, bileti kendisinin aldığını ama pantolonunun cebinde çamaşır makinesinde yıkadığını iddia ediyor. Kadının iddiasının araştırılacağı açıklandı. İddianın kanıtlamaması halindeyse para eyaletteki devlet okullarına bağışlanacak.

Los Angeles Times'ın haberine göre, Kaliforniya'da 14 Kasım'da yapılan çekilişi,  Los Angeles'ın Norwalk bölgesinde bir markette satılan biletlerden biri kazandı. Ancak şu ana dek biletiyle gelip talip ikramiyeyi sahiplenen olmadı. Kaliforniya'da piyango kazanan bir kişinin ortaya çıkmamasının çok nadir olduğu belirtilirken, bir kadın söz konusu bileti kendisinin aldığını savundu.


İsmi açıklanmayan kadın, bileti pantolonunun cebinde çamaşır makinesinde yıkadığını öne sürüyor. Yerel basın, kadının iddiasının soruşturulduğunu ve söz konusu dükkandaki güvenlik kameralarında bir piyango bileti alırken görüldüğünün doğrulandığını yazdı. Ancak ikramiyenin sahiplenilmesi için verilen 180 günlük süre dün dolarken, kadının iddiası henüz kesinlik kazanmadı.

Kaliforniya Piyangosu'ndan yapılan açıklamada söz konusu görüntünün yeterli olmadığı ve iddianın doğrulanması için daha fazla kanıt gerektiği belirtildi. Piyangonun sahibi bulunmazsa, 26 milyon doların Kaliforniya'daki devlet okulları arasında dağıtılacağı da açıklandı. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ