Süper Kupa maçında sahaya atlayan Youtuber ve 4 arkadaşı serbest bırakıldı

Süper Kupa finalinde sahaya giren Youtuber Ali Abdülselam Yılmaz ile gezi videolarıyla ünlenen Youtuber Emre Durmuş, Furkan Yaman ve Twitch yayıncısı Cantuğ 'unlost' Özsoy adliyeye sevk edildi.
Süper Kupa finalinde sahaya giren Youtuber Ali Abdülselam Yılmaz ile gezi videolarıyla ünlenen Youtuber Emre Durmuş, Furkan Yaman ve Twitch yayıncısı Cantuğ 'unlost' Özsoyadliyeye sevk edildi. Ali Abdülselam Yılmaz ve 4 arkadaşı, savcılık sorgusunun ardından adli kontrol istemiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme daha sonra "adli kontrol" uygulayarak şüphelileri serbest bıraktı.

Beşiktaş Park'ta dün akşam oynanan UEFA Süper Kupa maçında gözaltına alınan 5 şüpheli, bugün polis eşliğinde Çağlayan'daki İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edildi. Basın savcılığı bürosu tarafından işlemleri yapılan şüphelilerden Ali Abdülselam Yılmaz "İzinsiz sahaya girmek" suçundan, diğer 4 şüpheli ise "İzinsiz sahaya girmek suçuna iştirak etmek"ten ikametlerine en yakın karakola imza vermek ve yurt dışına çıkış yasağını içeren adli kontrol talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Mahkeme de Ali Abdülselam Yılmaz ve 4 arkadaşı için "adli kontrol" uygulayarak serbest bıraktı.

Öte yandan, polisteki ifadelerini kabul eden şüpheliler hakkında polis tarafından "futbol müsabakalarını seyirden men kararı" verildiği de öğrenildi. Ayrıca dünkü maç sırasında sahte bilet oluşturarak sattığı tespit edilen bir yabancı uyruklu şüphelinin de adli kontrol kararıyla serbest bırakıldığı belirtildi.


TIKLAYIN - Liverpool-Chelsea karşılaşmasında sahaya atlayan YouTuber'a tepki büyüyor; 50 bin takipçi kaybetti

"Maçın heyecanıyla sahaya atladım"

Yılmaz'ın polis merkezinde gerçekleştirilen ilk sorgusunda, maçın heyecanıyla kendini sahaya atarak önce gol sevinci yaptığını, ardından da kaleye doğru koştuğunu söylediği öğrenildi.

Ali Abdülselam Yılmaz, dün akşam oynanan UEFA Süper Kupa final maçının 14'üncü dakikasında sahaya atlayarak koşmaya başlamış, güvenlik görevlileri tarafından yakalanarak saha dışına çıkarılmıştı. Polis, Yılmaz ile birlikte stadyuma geldikleri ve arkadaşlarının videosunu çektikleri belirlenen E.D, Y.Y, F.Y, ve C.Ö.'yü gözaltına almıştı.


Youtuber Ali Abdülselam Yılmaz, Beşiktaş polis merkezinde gerçekleştirilen ilk sorgusunda, Süper Kupa finalini izlemek için stadyuma geldiğini, maçın heyecanıyla kendini sahaya atarak, önce gol sevinci yaptığını ardından da kaleye doğru koştuğunu söylediği öğrenildi. Yılmaz, sorgusunda ayrıca, sahaya girmeyi önceden planlamadığını, arkadaşlarının video ve fotoğrafını çektiklerinden habersiz olduğunu belirttiği bildirildi. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER YAŞAM HABERLERİ