İşini geri isteyen Veli Saçılık’ın annesine soruşturma açıldı

KHK’yla ihraç edildiği işine geri dönmek için Yüksel Caddesi’ndeki İnsan Hakları Anıtı önünde eylem yapan sosyolog Veli Saçılık’a destek veren annesi 70 yaşındaki Kezban Saçılık’ın da aralarında bulunduğu yedi kişi hakkında soruşturma başlatıldı.
Hürriyet’ten Mesut Hasan Benli’nin haberine göre, yedi kşi hakkında ‘toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanununa muhalefet’ suçundan soruşturma başlatıldı.

Saçılık, 13 Haziran günü yaşadıklarına ilişkin olarak, “Veli’yi yere düşürdüler. Hepsi birden saldırdı. Veli, yere düştükten sonra dayak yemesini engellemek için araya girip üstüne kapanacaktım. O anda polislerden birisi, dönüp gözüme gaz sıktı. Gözümü açamadım, yere düştüm. Başıma da vurmuşlar”dedi.

Oğluna yapılanları görünce dayanamadığını söyleyen Saçılık, şöyle devam etti: “Sanki o plastik mermiler bana gelse daha iyi diyorum. Dokunmaya kıyamadığım oğlumu onlar yerde sürüklüyorlar. Bir anne o anda ne hissedebilir? Canım çok acıyor o anlarda.”


Burdur Cezaevi’nde 2000 yılında düzenlenen operasyonda dozer darbesiyle kolunu kaybeden Veli Saçılık, OHAL kapsamında geçen yılın kasım ayında çıkarılan KHK’yla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan ihraç edilmişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER YAŞAM HABERLERİ