Ünlü futbolcudan askerlik anıları

Tottenham’da top koşturan Güney Koreli yıldız Heung-Min Son, maçlara ara verilen süreçte ülkesine giderek üç haftalık askeri eğitimini tamamladı. 27 yaşındaki futbolcu, Tottenham’ın televizyon kanalına anılarını anlattı.
İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Tottenham’da top koşturan ve ilk 11’in vazgeçilmez isimlerinden biri olan Güney Koreli yıldız Heung-Min Son, koronavirüs nedeniyle maçlara ara verilen süreçte ülkesine giderek üç haftalık askeri eğitimini tamamladı. Rakip kaleye çektiği şutlardakine benzer şekilde atışlarda 10’da 10 başarı sağlayan Son, eğitim alan 157 asker arasında ilk beşe girerek terhis oldu. 27 yaşındaki futbolcu, Londra’ya döndükten sonra Tottenham’ın televizyon kanalına konuştu.

Askerliğin özel bir deneyim olduğunu belirten Son, “Her şeyi yaptığımı söyleyemem. Zorlu bir üç haftaydı. Ama keyif aldığımı söyleyebilirim. İlk gün kimse kimseyi tanımıyordum. Bu biraz acayip geliyordu. Bir odayı 10 kişi paylaşıyorduk. Sonra birlikte çalışmaya, birbirimize yardım etmeye, şakalaşmaya başladık. Harikaydı.” ifadelerini kullandı.

Takımla antrenmanlara başlayan Son, şubat ayındaki sakatlık süreci ve askerliğin ardından fiziksel durumunun iyi olduğunu, çok çalışarak en iyi seviyesini hemen hemen yakaladığını söyledi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ