'Real Madrid’e layık değildim'

Ajax, Real Madrid ve İnter macerasının ardından yolu Galatasaray’a düşen Hollandalı ünlü futbolcu Wesley Sneijder, Cuma günü piyasaya çıkacak olan otobiyografisinde, İspanya günlerinde yaptığı hatalarla ilgili itiraflarda bulundu.
Hollanda’nın Ajax takımında parladıktan sonra 2007 yazında Real Madrid’e transfer olan ancak burada fazla tutunamayarak İnter’in yolunu tutan Hollandalı ünlü futbolcu Wesley Sneijder, Cuma günü piyasaya çıkacak olan otobiyografisinde, İspanya günlerinde yaptığı hatalarla ilgili itiraflarda bulundu.

İnter’den Galatasaray’a gelen, daha sonra kısa Nice macerasının ardından Katar’ın Al-Ghafara takımında futbola veda eden Sneijder, otobiyografisinde, Real Madrid’de oynadığı dönemde yaşadığı sorunları anlattı.

2007-2009 yılları arasında Real Madrid forması giyen Wesley Sneijder, Voetball International’a verdiği röportajında, İspanya macerası sırasında yaşadığı alkol problemlerine değindi.


EN YAKIN ARKADAŞIM ALKOL ŞİŞESİYDİ

“Bir şişe alkolün en yakın arkadaşım olacağını fark edemedim. İçki içtikten bir gün sonra, hiçbir şey içmemiş gibiydim. Oynamaya devam ettim ama zamanla her şey daha da kötüleşti ve futbola daha az odaklanmaya başladım. Bu tavrımla Real Madrid’e layık değildim. Her şeyin yolunda olduğunu söyleyerek kendimi kandırıyordum, futbol zekama güvenmiştim. Fiziksel olarak çöküşe geçtim.”

GENÇTİM, ŞÖHRET HOŞUMA GİDİYORDU

“Gençtim, başarı ve şöhret hoşuma gidiyordu; ancak bir şeyler yolunda gitmedi. Uyuşturucu kullanmıyordum ama alkol tüketiyor ve sürekli eğleniyordum. Bir yıldız gibi yaşamaya alışmıştım. Real Madridli bir oyuncu olarak herkes bana hayrandı. Dışarı çıkar, tonlarca para harcardım. Kötü olduğumu söyleyen olmadı. Güzel de oynadım ama daha iyi olabileceğimi söylüyorlardı.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ