İki futbolcu Terim'e bayrak açtı: 'Taktik bilmiyor'

Mücadele ettiği üç kulvarda da yaptığı milyonlarca euroluk transferlere rağmen kötü sonuçlar alan Galatasaray'da Fatih Terim de eleştiri oklarının hedefi haline geldi.
Sarı-kırmızılıların bu sezon kadrosuna kiralık olarak kattığı iki isim Nzonzi ve Seri'nin performansları hayal kırıklığı yaratmıştı. Nzonzi bir süre önce kadro dışı bırakıldı. İki isim de Fatih Terim'e bayrak açtı.


Fotomaç'ın haberine göre Nzonzi ve Micheal Seri’nin Başkan Mustafa Cengiz ve bazı yöneticilerle görüşerek, Fatih Terim’in taktik anlayışı ve idman metotlarıyla ilgili şikayette bulunduğu ifade edildi. Bir başka iddiaya göre bu gelişmeyi öğrenen Fatih Terim çok sinirlendi ve iki futbolcuya sırtını döndü. Nzonzi kadro dışı kaldı, Seri formayı unuttu.

İddialara göre iki futbolcu hem Başkan Mustafa Cengiz hem de bazı yöneticilerle görüşerek Terim'in uyguladığı idman metotları ve taktik anlayışıyla ilgili şikayette bulundu.

Nzonzi ve Seri'nin sert ifadeler kullandığı, Terim'in mevcut yönetimiyle başarının gelmesinin imkansız olduğunu söylediği belirtildi. Bir başka iddiaya göre ise bu olay Terim'in kulağına gitti.

Tecrübeli hocanın çok sinirlendiği ve bu nedenle iki futbolcuya da sırtını döndüğü öğrenildi. Nzonzi kısa süre önce kadro dışı bırakılırken, Seri de 11'de forma giymekte çok zorlanıyor.

Seri ve Nzonzi'nin isyanı akıllara Pirlo'nun kitabını getirdi... Fatih Terim'in Milan'da öğrencisi olan Andrea Pirlo yazdığı bir kitapta tecrübeli hoca ile ilgili sert ifadeler kullanmıştı. Pirlo, "Terim'in taktik bilgisinin yetersizliğini ve tüm oyun planının takımı bağıra çağıra motive ederek, sahada iyi bir sonuç almamızı ümit etmek olduğunu anlamamız çok uzun sürmedi" demişti.

Disiplinsiz hareketleri nedeniyle süresiz kadro dışı bırakılan Steven Nzonzi'nin sözleşmesinin devre arasında fesh edilmesi bekleniyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ