Faruk Süren’den yönetime uyarı: Galatasaray’a kayyum atanabilir

Galatasaray’da yönetimin seçim kararı alıp almayacağı merak edilirken eski başkan Faruk Süren’den ilginç bir açıklama geldi: “Kulübü seçime götürmek için kayyum atanabilir.”


Galatasaray’ın UEFA Kupasını aldığı dönemde başkanlığını yapan Faruk Süren camianın durumunu anlattı. Süren değerlendirmesinde “Ben de dava dosyasını yakinen takip ediyorum. Bir karara göre seçim çıkmamış. Bir diğer kararda ise ‘Seçim olmalı’ deniyor. Gerçekten çok ama çok karışık bir durum. Bunu tecrübeli hukukçular inceleyip bir karar almalılar. Ancak benim düşüncem Galatasaray’ın çok tatsız bir durum içinde olduğu” ifadelerini kullandı.

ÜZÜLEREK SÖYLÜYORUM KAYYUM ATANABİLİR


Faruk Süren, kararların yanlış yorumlanması halinde bedelinin ağır olacağını da vurgulayarak şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bir üye dernekler mahkemesine giderse ve seçim kararı varken seçim yapılmazsa altı aya kadar hapis cezası çıkabilir. Hatta üzülerek söylüyorum ki, kulübümüzü seçime götürmek için kayyum bile atanabilir. Ben Sayın Başkan Mustafa Cengiz’e daha önce seçim kararı almasını tavsiye etmiştim. Aday olmasını ve bu kararı alırsa yeniden seçilebileceğini de söylemiştim. Ama yanlış anladı o dönem. İçinde bulunduğu durumu başkan iyi değerlendirmeli. Tepkileri görmeli. Galatasaray Başkanı’nın görevlerinden biri de camiayı mutlu etmektir. Şu an alınacak seçim kararı camiayı rahatlatır, tansiyonu düşürür.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ