Ekonomik darboğaza giren Beşiktaş bağış kampanyası düzenleyecek

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, kulübün Youtube kanalı üzerinden açıklamalarda bulundu. Yılda 300 milyon TL açık verdiklerini söyleyen Çebi, içinde bulundukları durumu en az hasarla atlatmak için bağış kampanyası başlatacaklarını söyledi.
Geçtiğimiz günlerde Avrupa liglerinde mücadele eden 32 takımın incelendiği  ''2020 Avrupa Elitler Değerlendirme Raporu'' yayımlanmıştı. Galatasaray, yüzde 49’luk büyümeyle işletme geliri yüzde artışında Avrupa’nın birincisi olurken; Beşiktaş, yüzde 19 küçülmeyle en fazla değer kaybeden kulüp olmuştu.

Siyah-Beyazlı kulüp için bir kara haber de Beşiktaş Başkanı’ndan geldi. Kronos Haber'den Necati Kola'nın haberine göre Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, bugün gerçekleştirilmesi planlanan ancak salgın nedeniyle ağustos ayına ertelenen Olağan İdari ve Mali Genel Kurul toplantısı yerine kulübün Youtube kanalı üzerinden açıklamalarda bulundu. Tüm gelirlere rağmen yılda 300 milyon TL açık verdiklerini söyleyen Çebi’nin 2023 ile ilgili tahminleri Beşiktaş’ı pek de iyi günlerin beklemediğini gösteriyordu. 

2023’TE EN AZ 4.1 MİLYAR TL BORÇ


Çebi; “Göreve geldiğimiz ana kadarki borcun 3.3 milyar TL olduğu Divan Kurulu toplantısında sizlere açıklanmıştı. Belirtmek istiyorum ki bu borç, mevcut finansman yükü ve gelecek olan faizlerle 2023 yılında 4.1 milyar TL’yi bulacak belki de aşacaktır. Vereceğimiz mücadele, bu rakamın daha aşağı bir seviyeye çekilmesidir.” ifadesini kullandı.

BAĞIŞ KAMPANYAMIZI BAŞLATACAĞIZ

Beşiktaş'ın içinde bulunduğu ekonomik darboğazdan çıkması için çözüm önerilerini sıralayan Başkan Çebi, daha önce Fenerbahçe'nin de yaptığı ve başarılı olduğu bağış kampanyasını başlatacaklarını açıkladı. Ahmet Nur Çebi; “Bağış kampanyasından bahsetmiştim. 19 Mart’ta başlatmayı düşündüğümüz kampanya salgın nedeniyle ertelenmişti. Hazirandan sonra normal sürece geçeceğimizi, seyircisiz de olsa kalan 8 haftanın oynanacağını biliyoruz. Bu süreç içinde kampanyamızı başlatacağız. Vereceğiniz destek, zor durumu aşmamızda çok önemli rol oynayacak. Şimdiden destekleriniz için teşekkür ediyorum.” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ