Cenk Tosun’un sakatlığı ciddi EURO 2020’de yok

A Milli Takım’ın golcü oyuncusu Cenk Tosun kiralık olarak forma giydiği Crystal Palace’da antrenman sırasında dizinden sakatlandı. Sezonu kapatan Cenk Tosun, EURO 2020’de forma giyemeyecek.


Milli Takım’ın başarılı forveti Cenk Tosun antrenmanda sakatlandı. Yusuf  yazıcı ve Merih Demiral’dan sonra Cenk Tosun’un da sakatlığı Ay-Yıldızlı takım için büyük kayıp oldu. Everton’ın Crystal Palace’a kiraladığı Cenk Tosun’un antrenman sırasında dizinden sakatlandı. Bu sakatlık sonrası Cenk Tosun 6 ay sahalardan uzak kalacağı açıklandı. Cenk Tosun’un sahalara dönmesinin 6 ayı bulacağı ve EURO2020’de de forma giyemeyeceği ifade edildi. Konuyla ilgili ilk açıklamasını yapan Cenk Tosun, “Gece uyku uyuyamadım. Nasip böyleymiş. Bunda da bir hayır vardır.” ifadelerini kullandı.
MERİH VE YUSUF DA ZOR

A Milli Takımımız ile EURO2020’de mücadele etmesini beklediğimiz isimlerden daha önce de Merih Demiral ile Yusuf Yazıcı yaşadıkları sakatlıklar nedeniyle yüksek ihtimalle turnuvayı kaçıracak. Uzun süreli sakatlığını atlatan isimlerden Abdülkadir Ömür sahalara geçen hafta dönerken, Dorukhan Toköz ise henüz rehabilite dönemini atlatamadı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ