Çalışarak mümkün değil

"Ülkemizin kaderi ya da kadersizliği bu. Çalışarak yol almak mümkün değil"
Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Galatasaray’a 1-0 mağlup oldukları karşılaşmada oyuncusu Ali Çamdalı’yı kendisine, “Korkaksın” dediği için oyun dışı bırakan hakem Mete Kalkavan’a sert tepki gösterdi.

Kocaman, “Çocuğun söylediği şeyi ben de Mete beye söylüyorum buradan. Evet, cesur değilsiniz. Korkuyorsunuz” dedi.

‘ONDA BİRİNİ RİCA EDİYORUZ’


Karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada, Kalkavan’ın durup dururken takımını 10 kişi bıraktığını savunan Kocaman, şunları söyledi: “Hakemlere saygı gösteriyoruz. Çok zor bir görev yapıyorlar. Gösterdiğimiz saygının sadece onda birini rica ediyoruz. Ancak kaçıncı maç oldu, hatırlayamıyorum artık. Altıncı, yedinci maç olabilir. Maça damga vuran, fahiş hakem hataları.”

‘ÇALIŞANLAR YOL ALAMIYOR’

Galatasaray maçında yaklaşık 25 dakika 10 kişi oynayan takımının 120 kilometre koştuğuna dikkat çeken 52 yaşındaki teknik direktör, şöyle devam etti: “Bu kadar çalışan bir grup var. Bir şeyler yapmaya çalışıyoruz ama olmuyor, olmuyor, olmuyor. Yani deniyor ki… Sadece bize değil. Bizim ülkemizin kaderi ya da kadersizliği bu. Doğru çalışma, doğru çalışarak bir yol alamazsın. Olmuyor, doğru çalışarak yol almak mümkün değil. Hep yan yollardan gitmeyi öğrenmek lazım. Çelme takmayı öğrenmek lazım. Bu kadar mücadele edip, bu kadar koşarak, bu kadar ter dökerek, çalışarak, çabalayarak, rakip ne yapıyor, biz ne yapabiliriz, taş taş üstüne nasıl koyabiliriz diye oynamaya çalışarak yol almanın bu sene bir kere daha imkansız olduğunu görüyorum. Bizim ülkemiz ilişkilerin yoğun olduğu, ilişkilerini iyi düzenleyenlerin yol aldığı bir ülke. Maalesef bu yüzden de bu kadar becerikli insanların olduğu, mükemmel insanların olduğu bir ülke olarak hem sporda hem her alanda hep kendi alanımızda patinaj yapıyoruz. “

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ