Beşiktaş Divan Kurulu üyesi Dizdar’a ‘Damat’ soruşturması

Beşiktaş’ın Divan Kurulu Üyesi Ali Rıza Dizdar’a “Berat Albayrak”ı kastederek “damat” dediği gerekçesiyle soruşturma açıldı.
Göztepe maçı sonrası Divan Kurulunda konuşma yapan Beşiktaş Divan Kurulu Üyesi, avukat Ali Rıza Dizdar’a hakaret suçundan soruşturma başlatıldı.

Türk Futbol Federasyonunun maçı tekrar etme kararı aldığını söyleyen Dizdar, ”Açık açık söylüyorum, bildiğim için söylüyorum. İsim de açıklayabilirim. Maç olduğu yerden devam edecekti ama siyasi erk, yani damat bunu engelledi. Ve damat, Sörloth’un cezasını da utanmadan 1 maça düşürttü. Yani bunun anlamı, Sörloth Beşiktaş maçına çıksın diye yapılıyor. Bunlar artık görülüyor” diyerek isim vermeden Berat Albayrak’ı suçlamıştı.

BERAT ALBAYRAK DEMEDİM ‘DAMAT’ DEDİM


Soruşturma kapsamında savcılışa ifade veren Dizdar, şikayetçi konumundaki Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın adının veya unvanının konuşmasında geçmediğini, “sadece damat dediğini” söyledi.

Konuşmasında hakaret unsuru olmadığını savunan Dizdar ifadesinin devamında, ”Basında ‘damat müdahale etti’ cümleleri geçiyordu, ben de konuşmamda sadece damat dedim. Ben konuşmamda müştekinin ismini vermedim. Konuşmam Göztepe maçının eleştirisi niteliğindeydi. Herhangi bir kişiyi hedef almadım. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ