Başakşehir'de Arda Turan ile yollar ayrıldı

Galatasaray'a transferiyle gündeme gelen ve Fatih Terim'in elini öperek barışan Arda Turan ile Başakşehir'in yolları ayrıldı. Başakşehir'den yapılan açıklamada karşılıklı olarak futbolcuyla sözleşme feshedildi.
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, geçmişe değil geleceğe yatırım yapacaklarını dile getirmiş ve Arda Turan'a kapıyı kapatmıştı.

Fatih Terim ise "bir oyuncu Galatasaray altyapısından yetişmişse ve giderken para da kazandırmışsa, bu cümleyi kullanmaktan itina ediyorum. Başkanımız öyle söylemiş ama ben hizmet etmiş bir oyuncu için bu cümleyi kurmam. Arda, bir defa bile, mukavele ya da imza için talepte bulunmadı. Ben de kimseye ne alın, ne de almayın dedim. Zaman her şeyin ilacıdır, bu tespiti de yapmak lazım" ifadelerini sarf etti.

Terim'in açıklaması sonrası Başakşehir, Arda ile yollarını ayırdı.


Kulüpten yapılan açıklama şöyle:

"Futbolcumuz Arda Turan, dün başkanımız Sayın Göksel Gümüşdağ ile görüşerek kariyerinde yeni bir sayfa açmak adına kendisinden izin istedi. Gümüşdağ, Arda Turan'ın bu talebini uygun görüp olumlu yanıt verirken tecrübeli futbolcunun sözleşmesi karşılıklı anlaşılarak feshedildi.

Türk futbolunun yetiştirdiği en önemli oyunculardan biri olan, 100 kez A Milli Takımımızda forma giyen Arda Turan'a kulübümüze vermiş olduğu emekler için teşekkür ediyor, kariyerinin geri kalan bölümünde başarılar diliyoruz."
 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ