‘Zafer Çağlayan, Erdoğan'ın onayıyla AKP'ye geri döndü’

Eski ekonomi bakanı Zafer Çağlayan son olarak Zarrab davasında milyonlarca dolar rüşvet aldığı iddiasıyla gündeme gelmişti.
Reza Zarrab, ifadesinin daha ilk gününde, eski Bakanlar Zafer Çağlayan ve Egemen Bağış'ın kendisine ‘yardımcı olduğunu’ ifade etmişti.
 
17 ve 25 Aralık operasyonları kapsamında gerçekleşen rüşvet soruşturması sonrasında istifa eden Çağlayan, bu kez AKP’ye döndüğü iddiası ile gündemde.
 
Yeniçağ yazarı Batuhan Çolak, Çağlayan'ın AKP’ye resmen geri döndüğünü öne sürdü.

 
"Büyük kongre delegesi' olarak Erdoğan'ın onayıyla AKP'ye döndü" diyen Yeniçağ yazarı,  17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu kapsamında Çağlayan'ın 700 milyarlık (bugünkü kurla 464 bin Euro/2 milyon 171 bin TL) kol saatinin unutulmadığını paylaşıyor yazısında.
 
Zarrab ve Halkbank davasında da Çağlayan'ın adı sıkça geçtiğini hatırlatan Çolak, Zarrab’ın, Çağlayan'a 40-50 milyon Euro kadar rüşvet verdiğini söylediğini ve AKP'den bu konuda herhangi bir açıklama gelmediğini anımsatıyor.
 
Çolak, yazısında şöyle devam ediyor:
 
‘’Geçtiğimiz hafta sonu ulusal basının gözünden çok önemli bir olay kaçtı.
 
Zafer Çağlayan, "Büyük kongre delegesi" olarak AKP'ye resmen geri döndü, hem de Erdoğan'ın onayıyla!
 
Çolak, yerel bir haber sitesinde yazarlık yapan AKP'li Emine Hocaoğlu’nda bunu teyit ettiğini paylaşıyor yazısında.Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ