Tayyip Erdoğan: Seçimi kaybederim de EYT’ye izin vermem…

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Emeklilikte Yaşa Takılanlar’a (EYT) “Seçimi kaybetsem de yokum” dedi. İskandinav ülkelerinin bu sistem nedeniyle battığını savundu.


Tayyip Erdoğan, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Topkapı kampüsünde düzenlenen Fatih, Silivri, Topkapı ve Zeytinburnu sosyal güvenlik merkezleri toplu açılış törenine katıldı. EYT ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

“Tutturmuşlar EYT, İskandinav ülkeleri bu sistemle battı… Milletimizin zararına olan bir şeye asla yokum. Seçim kaybetsek de yokum” diye konuştu.


BEDELİNİ ÖDEYECEKLER

Erdoğan şöyle devam etti: “Bizim başımıza erken emekliliği dolayanlar bunun bedelini ödeyecek ve ödedi. Niçin erken emeklilik? Ne zaman emekli olması gerekiyorsa o zaman emekli olsun ve parasını en güzel şekliyle alsın. Erken emekli olup ikinci iş arayacak ve işsizliğin yükselmesine neden olacak. Bu hesap kötü bir hesaptır. Biz bunu politik hesaplarla yapmayacağız. Arkadaşlarıma söylüyorum, beni bu yola teşvik etmeyin. Seçimi kaybetsek de olmayacak. İskandinav ülkelerinin hepsi erken emeklilik sistemiyle battı. Herkes vaktinde emekli olmalı.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ