​SP lideri ikinci kez koltuğa oturmaya hazırlanıyor

Saadet Partisi'nin (SP) yeni liderini belirleyecek Büyük Kongre başladı. Temel Karamollaoğlu ikinci kez parti başkanlığına hazırlanırken, salonun dört bir yanına 14 maddelik parti manifestosu asıldı.Gazeteduvar'dan Müzeyyen Yüce'nin haberine göre, Karamollaoğlu tek aday ve parti programı oylamaya sunulacak.


SP'nin 7. Olağan Büyük Kongresi, Ankara'da toplanırken, delegeler ve partililer salonda yerlerini aldı.

Parti programı ise kısa kısa 14 maddeden oluştu:

"Erişilebilir Sanat, Kültürel Gelişim”, “Yaşanabilir Bir Türkiye”, “Yeniden Büyük Türkiye”, “Yeni Bir Dünya”, “Güçlü Tarım, Zengin Çiftçi”, “Nitelikli Eğitim, Erdemli Nesil”, “Kuvveti Değil, Hakkı Üstün Tutan”, “Önce Ahlak ve Maneviyat”, “Ayrıştırıcı Değil, Birleştirici”, “Tam Bağımsız Güçlü Ve Müreffeh Türkiye”, “Şahsiyetli Dış Politika” “Adil Paylaşım”, “Üreten Ekonomi”, “Dürüst Siyaset"

Salondaki kalabalıklar, Karamollaoğlu için, 'Bilge Başkan, Devlet Başkan' sloganları atarken, SP'nin kurucu başkanı Recai Kutan ve bir önceki Genel Başkan Mustafa Kamalak da salonda yerlerini aldı.

Kongrede, divan başkanlığı için Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan önerildi. Doğan oy birliğiyle divan başkanı seçildi.

Kongreye AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak ile İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Salim Ensarioğlu ve diğer partilerden çok sayıda temsilci katıldı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ