Soylu'dan Suriyelilerin bayram ziyareti hakkında açıklama: Kısıtlama hazırlığımız var

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Suriyelilerin ülkelerine bayram ziyareti hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, ilk kez bir kısıtlamadan bahsetti.

MHP lideri Devlet Bahçeli grup toplantısında yaptığı konuşmada bayramlarda memleketlerine giden Suriyelilerin Türkiye'ye geri alınmamasını istedi.

Kabinede Bahçeli'nin desteğiyle kaldığı ileri sürülen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da bu talebin üzerine yaptığı açıklamada Bayram gidişine müsaade etme konusunda kısıtımız var" dedi.


'Kısıt'ın içeriğine dair bir açıklama yapmayan Soylu, "Türkiye’de 1 milyonu aşkın kaçak göçmen yakalanmıştır. 2021 sonu itibariyle geçici statü ile Türkiye’ye gelenlere verilen vatandaşlık sayısı 192 bindir. Bugüne kadar 500 bin gönüllü geri dönüş söz konusu" dedi.

Kılıçdaroğlu’nun mülteci açıklamalarına değinen Soylu, "Kılıçdaroğlu’nun sığınmacılar konusunda tahrik için olduğu apaçık ortada. Türkiye düşmanları ile hareket ediyor. Sığınmacılar elbet ülkelerine dönecekler, bunun için bir çalışma yapılıyor. Bugün bu mesele provoke edilmeye çalışılmaktadır. Provokasyon demek en doğru tabirdir" dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu twitter hesabından mültecilere dair Erdoğan ve çevresine dört soru yöneltmişti. Soylu da sorulara soruyla karşılık vermişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ