Soylu oyuna soktu, Bahçeli pasladı, Erdoğan şutu çekti

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhur İttifakı’ndaki ortağı MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin AYM’nin kapatılmasına yönelik çağrısına destek verdi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Genel Kurulu'nda yeni yasama yılı açılış programına katıldıktan sonra çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Anayasa Mahkemesi'nin yapısının değiştirilmesine yönelik açıklamasıyla ilgili, "Bu da yine parlamento çalışmasıdır. Parlamento bu konuda Anayasa Mahkemesi ile ilgili yeni bir yapılanma yaparsa, yeni bir adım atarsa seve seve ben de buna katılırım" ifadelerini kullandı.

İDAM TARTIŞMALARI


Bir kez daha gündeme gelen idam tartışmalarını da değerlendiren Erdoğan, "Meclis'ten idamla ilgili karar çıktığında bana gelmeyecek mi? Bana geldiğinde onaylarım. Meclis'in görevi. Meclis idamla ilgili olumlu bir karar verdiğinde onama makamı olarak ben de bunu onaylarım" dedi.

HDP'LİLERİN PROTESTOSU

HDP milletvekillerinin genel kurula katılmadıkları hatırlatılan Erdoğan, "Onun varlığı ile yokluğu arasında herhangi bir fark yok. Onların her zaman yeri ya dağdır ya sokaktır" sözleriyle yanıt verdi.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ