Seçim Kanunu’na karşı 6’lı masaya ikinci ittifak geliyor

AKP ve MHP’nin 6’lı masayı devirmek için getirdiği belirtilen Seçim Kanunu’na karşı 6 siyasi parti şartları lehine çevirecek yeni formüller buldu.

Millet İttifakı’nın Seçim Kanunu engelini ikinci ittifakla aşacağı öne sürüldü. AKP ve MHP’nin 6’lı masayı devirmek için getirdiği belirtilen Seçim Kanunu’na karşı 6 siyasi parti şartları lehine çevirecek yeni formüller buldu.

Saadet Partisi’ne yakın Milli Gazete’den Bünyamin Güler’in haberine göre, Cumhurbaşkanı adayı ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’e geçişte beraber hareket edecek olan 6 parti, Milli İttifakı çatısı altında yeni bir ittifak kurmaya hazırlanıyor.


6’LI MASAYA İKİNCİ İTTİFAK

AKP ve MHP’nin teklifiyle TBMM’ye getirilen ve oylanarak kabul edilen Seçim Kanunu ile ilgili 6 siyasi partinin oluşturduğu masanın ikinci ittifakı kuracağı belirtildi.muhalefet yeni formüller üzerinde çalışıyor. 6 siyasi partinin oluşturduğu masayı dağıtmak amacıyla değiştirilen Seçim Kanunu’na muhalefet ise ikinci bir ittifakla cevap vermeye hazırlanıyor.

OY KAYMASININ ÖNÜNE GEÇİLECEK

6 parti, bu şekilde sağ muhafazakâr seçmenle sol seküler seçmenin oy vereceği iki ittifak kurarak, oyların başka tarafa gitmesinin önüne geçilmiş olacak. 6 partinin bu yöntemle Seçim Kanunu’ndaki aleyhte olan durumları ortadan kaldırmayı planladığı tahmin ediliyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ