‘Sadece Trump’la görüşürüm’ diyen Erdoğan Pence’i ağırladı

Erdoğan, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile bir araya geldi.
AKP’nin genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile bir araya geldi.

Erdoğan, bugün Ankara’ya gelen ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’i Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti. Devam eden görüşmeye ilişkin fotoğraflar, Cumhurbaşkanlığı tarafından servis edildi.

‘SADECE TRUMP İLE GÖRÜŞÜRÜM’ DEMİŞTİ


Erdoğan “Ben sadece (ABD Başkanı Donald) Trump ile görüşürüm.” diyerek bir anda dikkatleri üzerine çekti. Ancak kısa süre sonra Cumhurbaşkanlığı iletişim Direktörü Fahrettin Altun, Erdoğan’ın Pence ile görüşeceğini açıklayan bir video paylaitı.

ABD Başkanı Donald Trump Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Suriye’de ateşkese ikna etmesi için Başkan Yardımcısı Mike Pence’i Ankara’ya yollarken Erdoğan’ın İngiliz SkyNews kanalına ayaküstü yaptığı güne damgasını vurmuştu.

 

Erdoğan çarşamba günü partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu. SkyNews muhabiri Erdoğan’a “Amerikan delegasyonu geliyor. Bunun için endişeli misiniz?” diye sordu. Erdoğan ise neden endişeli olması gerektiğini sorunca muhabir bu kez “Onlar ne söyleyeceksiniz?” diye sordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise bunun üzerine “Ben dimdik ayaktayım. Ben onlarla görüşmeyeceğim. Onlar karşıtlarıyla görüşecekler. Ben Trump geldiği zaman konuşurum.” cevabını verdi.Bu haberin yayılmasının ardından Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun Twitter hesabından “Sayın Cumhurbaşkanımız, bugün @SkyNews kanalına yaptığı değerlendirmede Ankara’da bulunan ABD heyetini kabul etmeyeceklerini ifade etmişlerdir. ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ve beraberindeki heyetin yarın kabul edilmesi planlanmaktadır.” diye yazdı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ