“Padişah sosyal medyaya da göz dikti!”

SP lideri Karamollaoğlu, TBMM’de kabul edilen sosyal medya düzenlemesiyle ilgili "Kişi hak ve hürriyetlerini, düşünme ve ifade özgürlüğünü kısıtlamaya yönelik hiçbir adım kabul edilemez. Anlaşılan o ki padişah sosyal medyaya da göz koydu" dedi.
Türkiye’de bir sosyal medya düzenlemesine ihtiyaç duyulduğunu söyleyen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, iktidarın buradan yola çıkarak kontrol havasına girdiğini belirtti. Karamollaoğlu, iktidarın düzenlemesiyle Türkiye’nin dünyadaki imajının sarsılacağına dikkat çekerek “Kişi hak ve hürriyetlerini, düşünme ve ifade özgürlüğünü kısıtlamaya yönelik hiçbir adım kabul edilemez” dedi.

Önceleri dile getirdiği “Medya padişahınsa sosyal medya bizimdir” ifadelerini hatırlatan Saadet lideri, “Anlaşılan o ki padişah sosyal medyaya da göz dikti” diye konuştu. Karamollaoğlu, şu değerlendirmeleri dile getirdi: “Türkiye’de sosyal medya düzenlemesine ihtiyaç elbette vardı. Hükumetin dediği gibi sosyal medya kurucuları buralardan gelir elde ediyorlar ama bir şey vermiyorlar. Hepsi geçerli ancak sosyal medyada söylemleri kontrol etme havasına girerseniz o zaman tekelci zihniyet ortaya çıkar. Elbette sosyal medyada iftira, hakaret, ahlaksızlık ve trol yapıların önüne geçilmesi gerekir. Bunları önlemek için yasal alt yapı önemli ama iktidarın tavrı ve daha önceki uygulamaları bizi endişelendiriyor.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ