OHAL'in Hizmet Hareketini yok etmek için olduğunu itiraf etti

Grevleri de OHAL sayesinde engellediğini itiraf etti.
15 Temmuz Anma etkinlikleri kapsamında Uluslararası Yatırımcılar Derneği’nin (YASED) düzenlediği toplantıda konuşan AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Hizmet Hareketi'ne yönelik kitlesel kırımı itiraf etti. Erdoğan, Ohal'in sadece Hizmet Hareketi'yle ilgili olduğunu söylerken, diğer taraftan da işçilerin hakkı olan grevi OHAL sayesinde engellediğini itiraf etti. 

"YARGI MEDYA İÇİN VARMIŞ"

Türkiye, anlatıldığı gibi basın ve düşünce özgürlüğünün olmadığı bir ülke değildir. Hiçbir ülkede sınırsız özgürlük yoktur. Yargı medya için var. Bizim bakanlarımıza Batı’nın nasıl engelleme yaptığını gördük.


Hamburg’da toplantı yapmak istedim. İzin vermediler. Başka kent de olur dedim, kabul etmediler. Onlar da düşünce özgürlüğü yok, bizim ülkemiz öyle değil.

HÜKÜMETİMİZİN GÜVENCESİNDE YÜRÜDÜLER
İşte Ankara’dan İstanbul’a yürüdüler. Kimin güvencesinde, hükümetimizin sağladığı güvence sayesinde. Kimse bize ülkede güvenlik yok diyemez.

OHAL’İN SINIRLARIN BATI BELİRLEMEZ
Bu OHAL olmamış olmasıydı bu kadar rahat bu adımlar atılamazdı. OHAL’in sınırlarını da Batılıların çizdiği sınırlar içinde belirlemeyiz. Milletin verdiği yetkiyle OHAL’i iş dünyamız daha rahat çalışsın diye yapıyoruz.

GREV TEHDİDİ OLAN YERE OHAL’DEN İSTİFADE EDİYORUZ
İş dünyasında herhangi bir sıkıntınız aksamanız var mı? Biz göreve geldiğimizde OHAL vardı. Şimdi grev tehdidi olan yere OHAL’den istifade izin vermiyoruz. Bunun için kullanıyoruz OHAL’i. GATA’da yaralılarımızı ziyaret ettim. E bunlar ortadayken, OHAL’i kaldır, bunlar yeniden ele geçirsin. Yok öyle şey. Bunlar yargının içinde de var, emniyetin içinde de var, askerin içinde de var. ‘OHAL ne zaman bitecek’ diye soruyorlar. Bu iş tamamen bittiğinde sona erecek. Almanya birleştiğinde 500 bin kişiyi kamudan çıkardı. Kimse sordu mu. Eğitim, iş dünyası, aklınıza ne geliyorsa onların huzuru, koruması için OHAL var.

OHAL HİZMET'LE SINIRLIYMIŞ
Hukuk sistemini baştan sona yeniliyoruz. OHAL, F..Ö’yle sınırlı. Ne kendi vatandaşlarımızın ne de uluslararası yatırımcıların OHAL nedeniyle mağduriyet yaşaması söz konusu değil.
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ