Metropoll Aralık araştırması: AKP’nin oyları düşüyor, MHP baraj altı

Metropoll Araştırma Şirketi’nin Aralık ayında yaptığı ankete göre AKP ve MHP’nin oylarında erime var. Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz sorusuna (kararsızlar dağıtıldığında) AKP diyenlerin oranı yüzde 41’e gerilemiş görünüyor.
CHP’nin oylarında 24 Haziran seçimlerine göre yükselme dikkat çekiyor. 24 Haziran 2018’deki genel seçimlerde yüzde 22,6 oranında oy alan ana muhalefet, oylarını yüzde 24,8’e çıkarmış. 2018’de yüzde 11,1 oy alan MHP ise barajı aşamıyor. MHP’nin oy oranı yüzde 9,8 olarak ölçülmüş. İyi Parti’nin oy oranının da yüzde 8’lere gerilediği görülüyor.
Türkiye’nin Nabzı Aralık Araştırması’na göre en beğenilen lider yüzde 50,2 ile Erdoğan. AKP’li Erdoğan’ı beğenmediğini söyleyenlerin oranı ise yüzde 44,4 olarak tespit edilmiş. Erdoğan’ı, yüzde 48,6 ile İmamoğlu takip ediyor. Onu beğenmeyenlerin oranı ise yüzde 44,7. İki ismin hemen ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş geliyor. Yavaş’ı beğenenlerin oranı yüzde 38,8, beğenmeyenlerin oranı ise yüzde 48,7.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ