Maçoğlu ile temas eden 4 CHP’li belediye başkanı karantinaya alındı

Koronavirüse yakalanan Dersim Belediye Başkan Fatih Mehmet Maçoğlu ile daha önce görüşen 4 CHP’li ilçe belediye başkanı karantina altına alındı.


Dersim’de, CHP’li 4 belediye başkanı, koronavirüs testi pozitif çıkan Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu ile temasları olduğu için aileleriyle birlikte evlerinde karantinaya alındı.

Alınan bilgiye göre, koronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıkan ve Devlet Hastanesi’nde tedavisine başlanan, “komüminst başkan” olaraka bilinen Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu ile Munzur Özgür Aksın Meclisi Toplantısı’na katılan 3, bir etkinlikte bir araya gelen 1 CHP’li ilçe belediye başkanı evlerinde karantina uygulamasına alındı.


Bu kapsamda, Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Hozat Belediye Başkanı Seyfi Geyik, Pertek Belediye Başkanı Ruhan Alan’ın bir hafta, Pülümür Belediye Başkanı Müslüm Tosun’un ise 14 gün evinde karantinada olacağı öğrenildi. Başkanlar ve ailelerinin sağlık durumlarının iyi olduğu şu ana kadar herhangi bir hastalık belirtisi göstermedikleri belirtildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ