Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Yeni sığınmacılar getirecek hiçbir anlaşmaya imza atamayacaksın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sığınmacı sorunu hakkında yaptığı açıklamada, "Yeni sığınmacılar getirecek hiçbir anlaşmaya imza atamayacaksın Erdoğan!" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sığınmacı sorunu hakkında yaptığı açıklama iktidara tepki gösterdi.

"Sığınmacı İran’dan geliyor, İran yerine neden Taliban’la konuşuyorsun?" diyen Kılıçdaroğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik, "Yeni sığınmacılar getirecek hiçbir anlaşmaya imza atamayacaksın" ifadelerini kullandı.


Kemal Kılıçdaroğlu, sığınmacı sorununa ilişkin sosyal medya hesabından yeni açıklamalarda bulundu.

"Avrupa liderleri 'Afganistan Sığınmacı sorununu Türkiye ile halletmeliyiz' demeye başladılar" diyen Kılıçdaroğlu, "AB neden İran’la değil de Türkiye ile konuşalım diyor? Komşu değiliz, neden biz?" sorularını yöneltti.

Kılıçdaroğlu, "Siz verin bu sorunun yanıtını sevgili halkım. Sizce İran böyle bir Sığınmacı Anlaşmasına ‘evet’ der mi?" ifadelerini kullandı.

"Saray İktidarı ne yapıyor? Taliban'la konuşacağım diyor" diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Afganistan’la aramızda 2.940 km mesafe var, sığınmacı İran’dan geliyor, İran yerine neden Taliban’la konuşuyorsun?"

Kılıçdaroğlu, açıklamasında Erdoğan'a da seslendi ve "Bir kez daha söylüyorum, yeni sığınmacılar getirecek hiçbir anlaşmaya imza atamayacaksın Erdoğan!" ifadelerini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ