Kılıçdaroğlu’dan ‘Ezan dışında başka bir şey duymak istiyorlar’ diyen Erdoğan’a: Alçaklık

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’deki camilerin hoparlöründen ‘Çav Bella’ çalınmasını partisine mal eden AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla tepki gösterdi.
AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısında İzmir’deki cami minarelerinden ‘Çav Bella’ çalınması olayına değinerek CHP’yi sert bir dille suçlamıştı. ‘Bunların hayallerinde cami minarelerinde ezan dışında başka bir ses duymak vardır’ var diyen Erdoğan’a CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’dan tepki geldi.

PARTİ OLARAK KARŞI ÇIKTIK

Sosyal medya hesabından yazılı bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu, ”İzmir İl Başkanımız cami minaresinden marş çalınmasını kınadı, ayrıca Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız basın toplantısı düzenledi, provokasyona dikkat çekerek, faillerin bulunmasını istedi” ifadelerini kullandı


ERDOĞAN’A TEPKİ

Parti olarak olayı kınadıklarına dikkat çeken Kılıçdaroğlu, ”Parti yönetimimiz yaşananların kabul edilemeyeceğini söyledi. “İbadet yerleri kutsalımızdır” dememin üzerinden 2 saat geçmedi. Tüm bunlara rağmen, Cumhurbaşkanlığı makamını işgal eden zat “Bunların hayallerinde cami minarelerinde ezan dışında başka bir ses duymak vardır” dedi” diye konuştu.

 
DOBRA ÇALINMASINA TEPKİ VERMEDİ

Olayı gerçekleştirenlerin bulunmasından hükumetin sorumlu olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, ”Faillerin bulunmamasından birinci derecede sorumlu olan kişinin, haksız yere bir siyasal partiyi suçlaması, en hafif deyimiyle alçaklıktır! Cami minaresinden “dombra” çalınmasını da biz kınamıştık. O gün sesi çıkmayanların, bugün bize söyleyecek tek bir kelimesi dahi olamaz!” dedi
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ