Kılıçdaroğlu: Vekilliklerin düşürülmesi sivil darbenin sonucudur

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu ile iki HDP’linin vekilliklerinin düşürülmesinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ilk tepkisini sosyal medya üzerinden verdi: "İçinde yaşadığımız 20 Temmuz Sivil Darbe sürecinin bir sonucudur."
CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, twitter hesabından paylaştığı mesajda “Enis Berberoğlu’nun Milletvekilliğinin düşürülmesi, içinde yaşadığımız 20 Temmuz Sivil Darbe sürecinin bir sonucudur, millet iradesinin yok sayılmasıdır. Adaleti, hakkı ve hukuku sağlamak için demokrasi mücadelesine devam edeceğiz” dedi.

 
16 AY CEZAEVİNDE KALMIŞTI


CHP milletvekili Enis Berberoğlu MİT TIR’ları haberi yüzünden casuslu suçuyla yargılanmış, 25 yıl hapse çarptırılmıştı. Tartışmalı kararlar üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 15 Haziran 2017 günü Ankara’dan İstanbul’da sona eren 24 günlük Adalet Yürüyüşü yapmıştı. Berberoğlu yaklaşık 16 ay tutuklu kalmış, Eylül 2018’de 5 yıl 10 ay hapis cezası onanmış, milletvekilliği sona erinceye kadar cezasının infazının durdurulmasına ve salıverilmesine karar verilmişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ