Kılıçdaroğlu, Prens Selman’ın Türkiye ziyaretini yorumladı: Erdoğan katille kucaklaşacak

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman'ın Türkiye'ye gerçekleştireceği ziyarete tepki gösteren CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Kaşıkçı cinayetini hatırlattı, "Türkiye Cumhuriyeti devletinin başındaki kişi cinayet emrini veren katille kucaklaşaca

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman'ın, yarın gerçekleştireceği Türkiye ziyaretine tepki gösteren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye Cumhuriyeti devletinin itibarını bu kadar ayaklar altına alan para uğruna bu ülkenin itibarını birilerine satan adama Allah aşkına ne denir?" dedi.

KAŞIKÇI DAVASI VE PRENS SELMAN’IN TÜRKİYE ZİYARETİ


Partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman'ın, yarın gerçekleştireceği Türkiye ziyaretine ilişkin, "Yine gelecek yine kucaklaşacaklar Türkiye Cumhuriyeti devletinin başındaki kişi cinayet emrini veren katille kucaklaşacak" ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Eğer İstanbul'da Suudi konsolosluğunda bir cinayet işleniyorsa o cinayetin bütün ayrıntılarını sorgulamak ve gerçeği halka paylaşmak artı gerekli cezayı vermek Türkiye Cumhuriyeti devletinin görevidir. Siz para uğruna Türkiye'yi kötü yönettiniz dilencilik yapıp birilerinden para istemeye gidiyorsunuz ve Türkiye'de görülmekte olan bir davayı ve işlenen bir cinayeti birilerinin talebi üzerine para uğruna Suudilere veriyorsunuz. Şimdi vicdan sahibi olan herkese sormak isterim. Türkiye Cumhuriyeti devletinin itibarını bu kadar ayaklar altına alan para uğruna bu ülkenin itibarını birilerine satan adama allah aşkına ne denir? Cinayet öncesi geliyorlar zaten üç tane tuğgeneral, 2 tane yarbay iki teğmen 8 istihbarat elemanı geliyor. Katlediyorlar konsoloslukta Türkiye Cumhuriyeti devletinin itibarını İstanbul'daki Suudi Konsolosluğu'nun bahçesine gömüyorlar. Bunlar ülkeye asla ve asla itibar kazandıracak olaylar değildir itibar kaybettiren olaylardır."

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ