Kılıçdaroğlu: AKP’de kırılma var, siyaset yeniden yapılanacak

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "İktidarın 30-35 bandında olması önemli bir şey. Kitleler halinde kopmalar olabilir. Geçmişte belki CHP'ye sempati duymayan, seçenek olarak mecburen AK Parti’ye oy verenlerde bir kırılma var.'' diye konuştu.
Karar TV’de yayınlanan ‘Liderler Ekonomi Konuşuyor’ programına katılan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Yeni partilerin kurulması var olan iktidarın sürdürdüğü politikanın yanlışlığından kaynaklanıyor Çünkü uzun yıllar aynı parti içinde hizmet vermiş, şeffaflığı ve halka hesap vermeyi savunmuş, devlet yönetiminde liyakati savunmuş kişilerin bunlar olmadığı zaman partiden ayrılıp parti kurmaları siyasetin gereğidir. Belki olması gereken bir olaydır. Kendilerini anlatabilirlerse, imkan verilebilirse siyasete düzey kazandıracaktır. Şahsi kanaatim bu. dedi. 

CHP Lideri; "İktidarın 30-35 bandında olması önemli bir şey. Kitleler halinde kopmalar olabilir. Geçmişte belki CHP'ye sempati duymayan, seçenek olarak mecburen AK Parti’ye oy verenlerde bir kırılma var. Önümüzdeki süreçte ciddi kopmaların olacağını ve siyasetin yeniden yapılanacağını düşünüyorum" diye konuştu.

‘DEMOKRASİ DÜZELMEDEN EKONOMİ DÜZELMEZ’ 


'Türkiye’nin temel bir demokrasi sorunu var. Demokrasi düzelmeden ekonomiyi düzeltemezsiniz. Yabancı sermaye gelmiyor zaten. Dünyanın faizini ödüyoruz ona rağmen alamıyoruz” ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu, “Bunlar biz yerli ve milliyiz deyip kendi paralarına güvenmiyorlar. Biz kendi ülkemizde TL’yi o kadar itibarsızlaştırdık ki dolar üzerinden borçlanıyoruz. Bakkaldan, manavdan alışveriş TL ile yapılıyor, vatandaş dolar aldı. Dolar mevduatları arttı” düşüncesini dile getirdi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ