Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ‘intikam’ ve ‘ihanet’ uyarısı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şehir Üniversitesi’nin intikam almak için kapatıldığını açıkladı. AKP ve MHP’nin baroları bölme çabasının da Türkiye’ye ihanet olduğunu vurguladı.


Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun kurucusu olduğu Bilim ve Sanat Vakfı tarafından 2008 yılında kurulan İstanbul Şehir Üniversitesi’nin kapatılmasına tepki gösterdi. “Davutoğlu’ndan intikam almak için yaptılar. Niçin ayrıldın? Niçin hak hukuk diyorsun, niçin adalet diyorsun, niçin üniversite diyorsun? Bu nedenle kapatıldı orası” dedi.

AKP ile MHP’nin hazırladığı ve Meclise sunulan çoklu baro düzenlemesini de eleştiren Kılıçdaroğlu, şunları dile getirdi: “Baroyu ayrıştırıyorlar. Açık ve net söylüyorum böyle bir amaçla baroların bölünmesi Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne ihanettir. Bahçeli’ye söylüyorum. Bu ülkenin bekasından söz ediyorsa yarın etnik kimlik bağlamında bölünen bir baroyu nasıl savunacaksın sen? Beka, beka! Ülkeye beka sorununu yaratan işte bunlardır.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ