Karamollaoğlu: Amerika'ya 'Osmanlı Tokadı' Atacaklardı 'Alman terliği' yediler

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Die Welt Gazetesi'nin Türkiye muhabiri Deniz Yücel’in serbest bırakılmasını değerlendirdi. “Amerika’ya ‘Osmanlı Tokadı’ atacaklardı; Merkel’den ‘Alman Terliği’ yediler” dedi.
AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, PYD’ye desteğini sürdüren ABD’ye “Ömrünüzde hiç Osmanlı tokadı yemediğiniz çok açık” sözleriyle tehditvari söylemlerle yüklenmişti. Karamollaoğlu, Deniz Yücel'in serbest bırakılması sonrasında iki olayı twitter hesabı üzerinden değerlendirdi. 

Twitter’dan açıklamalarda bulunan Karamollaoğlu, sözlerine şöyle başladı: “Biz elbette, suçsuz yere, haksız yere kimsenin hapis yatmasını istemeyiz. Ancak Deniz Yücel, Merkel görüşmesinin ardından bir günde serbest bırakıldı. Hiç kimse kusura bakmasın; kızmasın, darılmasın… Amerika’ya ‘Osmanlı Tokadı’ atacaklardı; Merkel’den ‘Alman Terliği’ yediler.”
 
‘İlla arkalarında bir Merkel mi olmalı?’


Başbakan Binali Yıldırım’la Alman mevkidaşı Angela Merkel’in görüşmesinden bir gün sonra Yücel’in serbest bırakılmasının zedelenmiş olan ‘adalet duygusu’nu yeniden tartışma konusu yaptığını belirten SP lideri, “Bugün suçsuz olduğu ortaya çıktığı halde hala işe iade edilmeyen, hatta hapis yatan binlerce KHK mağduru var. Hala 28 Şubat’ın zulmüne maruz kalarak içeride yatan masumlar var. Hepsi adalet bekliyor” diye yazdı.

Karamollaoğlu sözlerini şöyle bitirdi: “Bu insanların adalete kavuşması için illa arkalarında bir Merkel mi olmalı? Bugün Türkiye’de ne yazık ki adalet rafa kaldırılmıştır. Yaşananlar bunu teyit etmektedir. Sırf hükümete muhalif oldukları için vakıflar kapatılmakta, hocalar tutuklanmakta. Suçları ne? Muhalif olmak, hükümet icraatlarını tenkit etmek. Daha önce söyledim, yine söylüyorum; Koçi Bey Risalesinde der ki; ‘Devlet küfür ile ayakta durur ama zulüm ile ayakta durmaz.’ Çünkü, ‘Adalet mülkün temelidir. Mülk ise devlettir.” 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ