İyi Partili Ağıralioğlu: Erdoğan İYİ Parti'yi Millet İttifakı'ndan koparmak istiyor

İyi Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, Millet İttifakı’na Katolik nikahı ile bağlı olmadıklarını belirtti. CHP’nin HDP ile kurumsal ilişkiye geçmesinin kendilerini ittifak dışına çıkaracağını söyledi.
“CHP’nin her politikasını beğensek CHP’li oluruz” ifadelerini kullanan Ağıralioğlu, CHP’nin HDP’ye doğru adımlarını gördüklerini, bu konuda endişeli olduklarını belirtti. Ağıralioğlu, “Yakın markajda tutacağım diye kurumsal ilişkiye geçerseniz o kurumsal ilişki bizi dışarı çıkarır” dedi.


MİLLET YAPTIĞIMIZ GÜÇ BİRLİĞİNİ TAKDİR ETTİ

Ağıralioğlu, “Millet İttifakı ile bir güç birliği yaptık. Bu beraberliği millet de seçim sonuçlarıyla takdir etti. Biz de bunun omuzlarımıza yüklediği sorumluluğu taşıyoruz. Biz memleketin düştüğü darboğazdan çıkması için kurulmuş bir siyasi partiyiz. Bir Türkiye vizyonu ortaya koymuşuz. Acaba Millet İttifakı ne olur? Satranç bu” şeklinde konuştu.

Tayyip Erdoğan’ın, Cumhur İttifakı bileşenlerinin yetmediğini gördüğünü belirten Ağıralioğlu, “İyi Parti’yi ya da daha fazla kopartılacak parça varsa, bunları Millet İttifakı bünyesinden koparmak, orayı zayıflatmak isteyecektir. Biz de kendi vizyonumuz çerçevesinde bileşenleri arttıracağımız alanda İyi Parti olarak AK Parti ve MHP’nin içinden koparabileceğimiz kadar kuvvet koparacağız. Satranç oynuyoruz.”

TOPTAN EVET VEYA TOPTAN RET CEPHESİ DEĞİLİZ

Ağıralioğlu, şöyle devam etti: “Cumhur İttifakı’nın ortağı MHP keskin muhalefetten sonra keskin limitsiz krediler açtığı iktidarla beraber. Herkes ‘İyi Parti’de mi öyle olacak?’ diyor. Biz, ‘güç beraberliği yapılabilir ama onun bile bir çerçevesi olur’ diyoruz. Sonuç olarak biz İyi Parti olarak toptan ‘evet’ veya ‘ret’ cephesi değiliz. Bunu Meclis’teki siyasi performansımızla gösterdik. Hükumetin getirdiği ve doğru bulduğumuz pek çok kanunu destekledik. Biz iktidardan ne gelirse gelsin karşı grubu değiliz.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ