İmamoğlu: İnsanlar göğsüme yaslanıp ‘Ya ben terörist miyim?’ diye ağlıyor

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) adayı Ekrem İmamoğlu, HDP ile iş birliği yaptıkları iddiasına çarpıcı bir cevap verdi.


Bu iddianın seçmenin kalbini kırdığını anlatan İmammoğlu, “Şu göğse başını yaslayıp insanlar ‘Ya ben terörist miyim?’ diye ağlıyor. 60-70 yaşında adamlar, kadınlar. Ayıptır, yazıktır, günahtır, toplumun geleceğine atılan bir darbedir. Yapmayın.” dedi.

Habertürk TV’de yayınlanan Teke Tek Seçim Özel programına konuk olan İmamoğlu, Fatih Altaylı’nın sorularını cevapladı. İmamoğlu, HDP ile iş birliği yaptıkları ve CHP’nin İstanbul listelerinde bazı PKK üyelerinin de yer aldığı iddiasına şu cevabı verdi:


“Ayıptır, yazıktır, günahtır, yapmayın!”

“Ben değil YSK’nın bilgisi ve dahli var. Şu psikolojiyi anlatmam lazım. Çok kalp kırıyorlar, üzülüyorum. Şu göğse başını yaslayıp insanlar ‘ya ben terörist miyim?’ diye ağlıyor. 60-70 yaşında adamlar. Kadın geliyor ‘benim neyim terörist’ diyo. Ya bu şehirde yaşıyor bu insanlar. Bu nedir? Nereye varılmak isteniyor? Komşuyuz biz. Siz buradan gittiğiniz evde, belki iki kapı yandaki komşunuz HDP’ye oy vermiş bir insan. Olamaz mı?

Bu şehirde kaç milyon insan HDP’ye oy vermiş, kaç milyonu da AK Parti’ye oy vermiş. Ben AK Partililerin oyunu alacağım, göreceksiniz. Kendisine oy vermiş seçmene, taraf değiştirdi diye terörist olma ihtimali var mı? Ayıptır, yazıktır, günahtır ve toplumun geleceğine atılan bir darbedir. Yapmayın.

Ben kullandığı dil itibarıyla önemli bir hizmet yaptığımı düşünüyorum. Bilinçli bir hizmet değil. Ruhum. Kaç yıldır şikayet ettiğim şeyler. Bir insanı karalamak, bir insanı yerden yere vurmak.”

“Bir insanın kötü sözü niye üzsün ki?”

İmamoğlu, seçim sürecindeki rahatlığının sebebini anlatırken şunları söyledi: “Rahatlığım şuradan geliyor; suçlamalarla sizi yormaya çalışıyorlar. Siz eğer suçlu değilseniz; biri buradan geçiyor, biri buradan geçiyor. Üstünüze alınmadığınız zaman, size yakışmadığı zaman bir anlamı yok.

Bazen bam teliniz geriliyor, gerilmemesi mümkün değil çünkü bütün kutsallarınız üzerinden konuşulmaya başlanıyor, bu sizi üzüyor. Ama sonra diyorsunuz ki; 16 milyon insana karşı sorumlusunuz. Bir insanın kötü sözü sizi niye üzsün ki?”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ