Gelecek Partisi: Bakan da başkan da istifa etsin

Süper Lig ve diğer alt liglerde küme düşmenin kaldırılması kararının geç alındığını belirten Gelecek Partisi, Spor Bakanı Kasapoğlu ve TFF Başkanı Özdemir'i istifaya çağırdı.


TFF'nin liyakatsiz bir yönetim sergilediği ve siyasi kararlar aldığına işaret edildi. 

“Olağanüstü pandemi şartlarında büyük zorluklarla mücadele eden takımlarımızın içinde bulunduğu güçlükler göz önüne alındığında, bu kararı geç kalınmış ve hükümetin diğer pek çok kararında olduğu gibi yap-boz yöntemiyle sonradan bulunmuş bir doğru olarak değerlendiriyoruz” denilen Gelecek Partisi Gençlik ve Spor Politikaları İzleme Kurulu’nun açıklamasında şöyle denildi:


‘TÜM SPOR CAMİASI KADERİNE TERK EDİLDİ’

“Gençlik ve Spor Bakanı yaklaşık 4 aydan beri defalarca çağrıda bulunmamıza rağmen hiçbir açıklama yapmamış, özellikle futbol başta olmak üzere tüm spor camiasını kaderine terk etmiştir. Bugün ise küme düşmenin kaldırıldığına ilişkin açıklama yaparak bunu kişisel bir başarı hikayesine çevirmeye çalışmaktadır.

BAKANLIK VE FEDERASYONUN YETERSİZ YÖNETİMİ 

Süreç içerisinde spor insanlarını kaderine terk ederek sessizce ve sorumsuzca Bakanlık koltuğunda oturan, olumlu konuları kendine, olumsuz konuları ise federasyonların üzerine atan sayın bakanın yetersiz yönetim modelini hayretle izliyoruz.

Gençlik ve Spor Bakanı ile Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı ve yönetimini, sorumsuz ve liyakatsiz yönetim anlayışları, sporcu sağlığını hiçe sayan uygulamaları, kulüplerin taleplerini dikkate almayan siyasallaştırılmış kararları nedeniyle istifaya davet ediyoruz.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ