Fatih’in türbesini karıştıran AKP’li Alpay dalga konusu oldu

Ekrem İmamoğlu’nun denetlediği Gülbahar Hatun’un türbesini Fatih Sultan Mehmet’in türbesi diye paylaşan ve İmamoğlu’nu da saygısızlıkla itham eden Alpay Özalan alay konusu oldu


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu geçen cuma, belediye ekiplerinin çalışmalarını yerinde izlemek için İstanbul’un tarihi mekanlarını ziyaret etti. İmamoğlu ilk olarak, Fatih ilçesindeki Muradiye camisinde yer alan Fatih Sultan Mehmet’in ebesi olarak bilinen Gülbahar Hatun Türbesinde incelemelerde bulundu.

‘HADSİZLİK, KİBİR…’


Ebe Hatun Türbesi olarak da bilinen türbeyi Fatih Sultan Mehmet’in türbesi zanneden, AKP İzmir Milletvekili eski milli futbolcu Alpay Özalan, elleri arkada türbeyi teftiş eden İmamoğlu’na tepki gösterdi. Özalan paylaşımında, ”CHP’li İBB Başkanı’nın, Peygamber Efendimizin (S.A.V) müjdelediği büyük komutan Fatih Sultan Mehmet Han’ın türbesini ziyaret ederken yaptığı saygısızlığa bakın. Hadsizlik ve kibir, bir arada” ifadelerini kullandı.

Alpay’ın paylaştığı videodaki Gülbahar Hatun Türbesi levhasını fark eden sosyal medya kullanıcıları ve sözlük yazarları milli futbolcuyu ti’ye aldı.

 
 
 

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ