Eski AKP’li Yeneroğlu: İslamcı hareketlerin içinden bir tane Ahmet Altan çıkmadı

AKP’ye yönelik eleştirileri nedeniyle partisinden istifa etmeye zorlanan İstanbul Bağımsız Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, hukuksuzluklar karşısında sessiz kalan İslamcıları eleştirerek “: İslamcı hareket içinden bir tane Ahmet Altan çıkmadı” dedi.
AKP iktidarının hukuksuzluklarını bulunduğu her ortamda dile getiren eski AKP’li Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Gazeteci Ruşen Çakır’ın Youtube kanalı Medyascope’un konuğu oldu. Partisinden neden istifa ettiğini ve AKP’den istifa ederek yeni parti kuran Ahmet Davutoğlu ve parti kurma çalışmalarına devam eden Ali Babacan hakkındaki düşüncelerini paylaştı.


Türkiye’deki gençlerin kendilerini ifade etmekten korktuğunu söyleyen Yeneroğlu, gençlerin geleceğini Türkiye’de değil yurtdışında aramasının acı bir gerçek olduğunu ve mevcut siyasi ortamın gençlere vaat edecek bir anlayışa hakim olmadığını belirtti.

“BU MESELE ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ MESELESİ DEĞİL”

“Şehir Üniversitesi konusunda herkesten çok daha kararlı bir tutum beklerdim” sözleriyle ülkedeki korku imparatorluğuna dikkat çeken Yeneroğlu, “Çünkü Şehir Üniversitesi meselesi, Şehir Üniversitesi meselesi değil, Ahmet Davutoğlu’nun meselesi de değil. Bu ülkenin gidişatıyla ilgili şuanda yaşanan bir süreç. Bu ülkenin gidişatını özetleyen bir süreç.” dedi.

“BUGÜN YAŞANANLARIN SUÇ ORTAĞIYIZ”

“Bunun ötesinde, ülkede işkence var” sözleriyle eleştirel bir yaklaşım sergileyen Yeneroğlu, “Bu ülkede insanlar kaçırılıyor. Ve bu ülkede uluslararası reytinglere bakınca, bunu söylerken AK Parti’den kendimi soyutlayarak söylemiyorum. Bu gün maalesef bu yaşananların suç ortayız. Bunu da ahlaken söylüyorum. Çünkü sesimizi yeterince çıkartmadık. Bakın ben baştan beri sesimi çıkarttım. Bunun yeterli olmadığını düşünüyorum.” sözleri dikkat çekti.

“BUNLAR BENİM KARDEŞİMİN BAŞINADA GELEBİLİRDİ”

“Benim abime, kardeşimin başına bunlar gelebilirdi” diyen Yeneroğlu, “Dolayısıyla benim gibi düşünmeyen insanların başına bunlar geldi. Bugün bakın İslami Hareket dediniz. İslami Hareket içerisinden bir tane Ahmet Altan çıkmadı.” vurgusunda bulundu.

Ahmet Altan’dan bahsetmeye devam eden Yeneroğlu, “Çıkıp da cezaevinden çıktığı anda ben içeriyi biliyorum. İçeriyi gördüm. Hukuksuzluk yaptığınız sürece aynı şeyleri tekrar edeceğim. Hukuksuzluğunuza karşı çıkacağım. Sizinle mücadele edeceğim diyen bir tane Müslüman kanaat önderi çıkmadı. Benim için bu çok büyük bir acı.” dedi.

Yeneroğlu sözlerine “Türkiye de Müslümanca siyaset yapma iddiasıyla yola çıkan insanlar bunu samimi bir şekilde sorgulayıp, kararlı, aktif net bir sergilemedikleri sürece yol almanın çok zor olacağı kanaatindeyim.” şeklinde devam etti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ