Erdoğan'dan çok tehlikeli tehdit

"Dünyanın hiçbir yerinde hiçbir Avrupalı, Batılı, güvenle sokağa adım atamaz. Bu tehlikeli yolu açarsanız en büyük zararı siz görürsünüz"
Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa ülkelerini "güvenle, huzurla sokağa adım atamazsınız" diye tehdit etti.

Recep Tayyip Erdoğan, "Karşımıza maske ile çıkanlara haydut muamelesi yapmaya karar verdik. Bize parmak sallayan Avrupalılara sesleniyorum; Türkiye itilecek, kakılacak, onuru ile oynanacak, bakanları kapılardan kovulacak, vatandaşları yerlerde sürüklenecek bir ülke değildir. Siz böyle davranmaya devam ederseniz, yarın dünyanın hiçbir yerinde hiçbir Avrupalı, Batılı, güvenle, huzurla sokağa adım atamaz. Bu tehlikeli yolu açarsanız en büyük zararı siz görürsünüz" dedi.

DENİZ YÜCEL'İ AJAN TERÖRİST İLAN ETTİ

Recep Tayyip Erdoğan Anadolu Yayıncılar Derneği Üyeleri ile buluşma toplantısında konuştu.
Erdoğan konuşmasında tutuklu gazeteci Deniz Yücel'i hiçbir mahkeme kararı olmadan ajan terörist ilan etti ve ağır ifadelerle yüklendi. Erdoğan, Yücel'in "şantaj" unsuru olarak tutuklanmış bulunduğunu da bu sözlerle bir anlamda kabul etti.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:Tam bir ajan terörist. Neymiş basın mensubuymuş. Ve bir ay Almanya’nın İstanbul başkonsolosluğunun rezidansında misafir ediliyor.Şansölye, “çifte vatandaş olan bir gazeteci var onu serbest bırakmanızı istiyoruz” diyor.

Bir müddet orada sakladılar sonra geldi mahkemeye çıktı mahkeme tutukladı. Şu an içeride. Bu süreç böyle devam edecek.

Sen, Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanına adeta kapını kapatıyorsun, bakanlarına kapını kapatıyorsun, uçuş izni vermiyorsun, oraya gidenleri konuşturmuyorsun. Hollanda'da atını, itini benim vatandaşlarımın üzerine süren, benim bakanıma arabada mahkumiyet verene sen diyorsun 'Ben de Hollanda'nın yanındayım'. Peki sen Hollanda'nın yanında mısın, güzel. Ben de halkımın ve Hakk'ın yanındayım.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ