Erdoğan: Rıza Sarraf'ı itirafçı yapmaya çalışıyorlar

Gözaltındaki Osman Kavala'ya taktığı lakapla hitap etti..
Recep Tayyip Erdoğan partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu. Hedefinde sınır ötesi harekatının PYD, Rıza Sarraf ve geçtiğimiz gün gözaltına alınan iş insanı Osman Kavala vardı.

Erdoğan'ın açıklamalarında yine Reza Zarrab'ın itirafçı olmasından duyduğu korku yansıdı. 

Osman Kavala’yı ‘Kızıl Soros’ olarak adlandıran Erdoğan, “Başkonsolosluktan çıkanla STK mensubu dedikleri, Türkiye’nin kızıl Soros’u dedikleri kişinin bağlantıları çıkıyor ortaya. Taksim olaylarının arkasında bakıyorsunuz, aynı kişi var. Gereken hesabı soracağız” dedi. Cumhurbaşkanı, ABD’de tutuklu Reza Zarrab içinse “İtirafçı durumuna düşürmek gayreti içindeler. Bu işler bittiği zaman dünyayı ayağa kaldırmasını da biliriz. Bunu da açıklayacağız” ifadelerini kullandı.


“İdlib’deki operasyon büyük oranda neticelendi, önümüzde Afrin konumuz var” diyen “Bir gece ansızın gelebiliriz, bir gece ansızın vurabiliriz’ sözlerini yineledi”

OSMAN KAVALA'YA "KIZIL SOROS" LAKABI TAKTI

İş insanı Osman Kavalayla ilgili konuşan Erdoğan, “ Diplomatik dokunulmazlığı var diye telefonuna sahip çıkıyorlar. Böyle bir şey yok. Belki yutarlar diye buradan giriyorlar. Kime, neyi yutturuyorsunuz? Başkonsolosluktan çıkanla STK mensubu dedikleri, Türkiye’nin kızıl Soros’u dedikleri kişinin bağlantıları çıkıyor ortaya. Taksim olaylarının arkasında bakıyorsunuz, aynı kişi var. Belli yerlere ciddi manada kaynak aktarımının arkasında bunları görüyorsunuz. Milletçe, beraber dik duracağız ve gereken hesabı da soracağız” dedi.

RIZA SARRAF'I İTİRAFÇI YAPMAYA ÇALIŞIYORLAR

ABD’de tutuklu yargılanan Rıza Sarraf’ın ise itirafçı yapılmak istendiğini belirterten Erdoğan “Şunları şunları söylemen halinde şu kadar’, ‘Şunları şunları söylemen halinde bu kadar’ diyerek itirafçı durumuna düşürmek gayreti içindeler. Bu işler bittiği zaman dünyayı ayağa kaldırmasını da biliriz. Bunu da açıklayacağız” diye konuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ