Erdoğan, Meral Akşener’e hayatı dar edebilir!

Alman Süddeutsche Zeitung gazetesi Akşener için "Erdoğan'a meydan okuyan kadın” başlığını attı.
Almanya’da yayınlanan Süddeutsche Zeitung gazetesinin internet sayfasında, merkezde yeni bir parti çalışmalarını sürdüren, Meral Akşener’e ilişkin bir yorum yazısı yayınlandı.

Deutsche Welle Türkçe servisinin aktardığı habere göre, “Erdoğan’a meydan okuyan kadın” başlığının kullanıldığı yazıda şu görüşlere yer verildi:

“Eski Bakan Meral Akşener Türkiye’de yeni bir parti kurmak istiyor. Bu partinin AKP’ye alternatif olabilmesi için yeterince muhafazakâr bir yapıda olması hedefleniyor. Bu girişim de muhalefetin hedeflerinden hâlâ vazgeçmediğini gözler önüne seriyor. Akşener’in en azından şu an için amaçladığı şey Erdoğan’ın partisinden daha güçlü bir hareket oluşturmak değil, Erdoğan’ın AKP’sini zayıflatarak iktidarda kalamamasını sağlamak. Eğer Erdoğan 2019 yılında yeniden seçilmek istiyorsa yüzde 50’nin üzerinde oy alması gerekiyor. İktidar sarhoşluğu ona seçimi kaybettirir mi? Bunun örnekleri çok, gerçekleşirse ilk kez Erdoğan’ın başına gelmiş olmayacak.


AKP ilk dönemlerinde toplumun büyük kesiminin sahip çıktığı bir reform hareketiydi. Şimdi ise partide konuşulan tek konu Erdoğan. Bu durumdan memnun olmayanlar için Akşener’in yeni partisi çekim merkezi oluşturabilir. Eski öngörülerde Akşener’in partisinin yüzde 20 oranında oy toplayacağından söz ediliyordu. Bu potansiyel onu Erdoğan’ın karşısında ciddi bir rakip haline getirebilir. Erdoğan önümüzdeki dönemde hayatı Akşener’e ve kuracağı partisine dar etmek üzere harekete geçecektir.” 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ