Erdoğan: Karınlarını doyurduk yine de oy vermediler

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Mideye değil artık buraya (kafasını işaret ederek) bakacağız. Herkesin midesini doyurduk, ama neticede durum böyle. Karnını doyuruyorsunuz, her türlü ihtiyacını karşılıyorsunuz yine de oy vermiyor” dediği öğrenildi.


AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, milletvekilleriyle yaptığı toplantıda dikkat çeken değerlendirmeler yaptığı ortaya çıktı.

Erdoğan’ın hafta sonu İstanbul’da hafta başında da Ankara’da milletvekilleri, belediye başkanları ve teşkilatla yaptığı toplantıda, İstanbul seçimleri masaya yatırıldı. Bir süredir 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul seçimlerini iptal kararına yönelik eleştirilerine tepki gösteren Erdoğan’ın, bu iki ismin kendisiyle ilgili “sancısı” olduğunu söylediği öne sürüldü.


‘SANCISI OLANLAR BAŞINI ÇIKARDI ORTAYA’ 

Cumhuriyet’ten Emine Kaplan’ın haberine göre Abdullah Gül’ün partinin kurucu üyesi olmadığını, Davutoğlu’nun da Gül’ün danışmanı olduğunu kaydeden Erdoğan, “Benimle ilgili karnında sancısı olanlar başını çıkardı ortaya” dediği iddia edildi.

‘KARINLARINI DOYURDUK YİNE DE OY VERMEDİLER’

23 Haziran İstanbul seçimlerinde Kürt kökenli seçmenden oy alınabilmesi için bir şeyler yapılması gerektiği yönündeki görüş üzerine Erdoğan, “Sultanbeyli’de ne kadar oy aldınız? Oysa oraya ne kadar hizmet yapıldı. Ama onlar yüzde 15 oy aldılar. Sultanbeyli’ye o kadar hizmet yaptın, Kürtler ne yaptı, o kadar oy çıktı oraya” dediği ifade edildi. İktidarları döneminde yaptıkları hizmetlerle ilgili örnekler veren Erdoğan’ın,“Mideye değil artık buraya (kafasını işaret ederek) bakacağız. Herkesin midesini doyurduk, ama neticede durum böyle. Karnını doyuruyorsunuz, her türlü ihtiyacını karşılıyorsunuz yine de oy vermiyor” dediği öğrenildi.

AKP’Lİ VEKİLLER: BAKANLARA ‘ULAŞAMIYORUZ’

Toplantıda ayrıca, AKP’li milletvekillerinin bakanlara ulaşamamaktan ve taleplerini iletememekten şikâyetçi olduğu öğrenildi. Bazı vekillerin, bakanların eskiden olduğu gibi nöbet usulü Meclis’e gelmelerini önerdiği ifade edildi. Grup yönetimi, bu konuda bir çalışma yapılabileceği bilgisini verdiği aktarıldı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ